Liturgický kalendář


Javascript Kalendar potrebuje javascript :-)
---------------------

  Počet zobrazených týdnů:
 


Tento kalendář si zde můžete stáhnout spolu s návodem jak ho umístit na své html stránky. Vzhled kalendáře lze snadno přizpůsobit vašim stránkám, jak můžeme vidět např. na webu pastorace nebo na stránkách farnosti Roztoky.

Kalendář možno svobodně šířit i upravovat podle licence GNU GPL (česky).

Kalendář zobrazuje pohyblivé svátky jako velikonoce, letnice, postní dobu a dále slavnosti, svátky a i některé památky. Jsou zobrazeny slavnosti, svátky a památky platné v římskokatolické církvi v celé republice. Některé svátky či památky mají pouze místní platnost, třeba jen na Moravě, nebo jen v Pražské diecézi, ty zobrazeny nejsou. Není však problém si prográmek upravit tak, aby odpovídal místním zvyklostem. V souboru mydata.js je možné jednoduše definovat pro dané datum vlastní svátky nebo akce. Samořejmě lze také celý kalendář libovolně upravit a šířit podle licence GNU GPL.

Kalendář funguje od roku 1901 do roku 2099. Některé svátky a památky se však v minulosti slavily jindy (např sv. Anežka). V budoucnu se třeba budou slavit zase nějaké jiné jindy. Toto kalendář nebere v úvahu a svátky a památky zobrazuje podle současné praxe.

Kalendář je napsán v Javascriptu, program běží přímo v internetovém prohlížeči, nepotřebuje tedy na straně severu podporu žádné skriptovací technologie (php a pod.). Je možné si html stránku s kalendářem uložit na lokální disk a kalendář pak prohlížet i bez sítě a bez webového serveru. Zadáme-li počet zobrazených týdnů 53 a datum 1. 1. daný rok, zobrazí se kalendář na celý rok a je pak možno text kalendáře přes schránku si někam zkopírovat k dalšímu zpracování.
Dále je zde několik našich starších programů pro dos a win, většinou je lze spustit i v dosboxu nebo ve wine. Je zde Hebrák - výukový program na biblickou hebrejštinu a řečtinu, počítačová hra s křesťanským námětem a ještě několik dalších programů.

Jsou zde také nějaké naše programy pro Linux. A tady je naše počítačová hra Mystečko.


Jirka Bubeníček   bubenic(zavinacek)seznam.cz