XUCMUC - učení mučení

další programy

xucmuc Univerzální výukový program vytvořený s pomocí qgtk2.pas . Existuje ve verzi pro Linux nebo pro M$ Win32.

Testy z matematiky, ze zeměpisu, literatury, angličtiny a mnoho dalších. Jednoduché testy pro nejmenší i náročné testy pro studenty. Možnost snadného vytváření vlastních testů.

Je to vlastně Linuxová a M$ windowsová verze populárního dosového programu UCMUC . V programu xucmuc lze používat všechny testy z dosového programu UCMUC.


had Vestavěný editor testů umožňuje snadné úpravy a vytváření testů. Užitečné například pro jednoduchou výrobu testu ze slovíček k lekci, kterou zrovna ve škole probíráte.

Zkoušet své znalosti můžete buď v režimu "učení", kdy správnou odpověď vybíráte ze sedmi možností, nebo v režmu "mučení", kdy musíte sami přesně napsat správnou odpověď a nebo si můžete nudný test zpestřit hrou had, kdy se po sedmi správných odpovědích dostanete do hry, chcípne-li vám had, musíte zas pokračovat v testu.

story Další možnost je dělat test spolu s ilustrovaným příběhem, jehož děj je možné ovlivňnovat výběrem různých možností a příběh též závisí na úspěšnosti testu. Příběhy jsou převedeny z dosového programu UCSTORY. U programu jsou zařazeny tři příběhy, další je možné stáhnout v samostatném souboru xucmuc-story1.zip - 1341 Kb. (Případně je možné si vytvořit vlastní příběh.)


Download:

Stažení programu xucmuc (s třemi příběhy) - 1120 Kb
Další tři příběhy xucmuc-story1.zip - 1341 Kb.
(Pro M$windows si ještě stáhněte gtk2 dll knihovny)

(Starší verze pro gtk1 xucmuc (gtk1) (s třemi příběhy) - 1024 Kb, pro M$ win potřebuje gtk1.3 dll knihovny )


Licence: GNU GENERAL PUBLIC LICENSE

Zjednodušeně řečeno: zcela volné i pro komerční využití, můžete to kopírovat, šířit, rozdávat, ale i prodávat dle libosti. K dispozici je i zdrojový kód.

Můžete si to dokonce i upravovat a předělávat, jak chcete. S jedinou podmínkou: výsledný upravený program musí být stejně volně šiřitelný včetně zdrojového kódu.

Podrobnosti o licenci česky, anglicky.


(c) 2003-2005 Jirka Bubenicek